ВІЗА В НІМЕЧЧИНУ - ЩО ВАРТО ЗНАТИ?

Німеччина – одна з країн, куди досить не просто отримати робочу візу дорослій людині, якщо вона не висококваліфікований спеціаліст. В Україні візу можна оформити через візовий центр або через консульство. Нагадаємо, наша компанія представляє послуги з оформлення візи Vander Elst у Польщі, але про це ми розповімо оремо. Отже, для оформлення візи в Україні, з послуг Візового центру Німеччини можуть скористатись категорії осіб, мета візиту яких: 

  • Працевлаштування (певні категорії), Au-Pair;
  • Навчання (пошук місця проф.навчання, проходження студентської практики, курси);
  • Возз’єднання сім’ї, укладання шлюбу;
  • Пошук роботи або визнання професійної кваліфікації;
  • Поїздка для митця/артиста.

Загалом, на сайті візового центру visametric є вся необхідна інформація про необхідні документи, а також представлені візові формуляри. До процесу підготовки документів варто відноситись уважно, оскільки помилка може призвести до відмови у візі або у відмові розгляду заяви. Також зверніть увагу, що надання неправдивих документів можуть скуткувати відхиленням поданої заяви, і більш того, призведе до заборони в’їзду до країн Шенгену. Пакет документів варто відправляти одним файлом, зазвичай, до оригіналу треба докласти по дві копії, і надсилати додаткові документи треба тільки після запиту працівника Візового центру, з подальшим поданням чітких інструкцій від нього. На порталі візового центру чітко представлені різні вимоги відповідно до мети поїздки та виду виконуваних робіт, як на приклад для студента, водія та працівника медицини. Але ми б хотіли виділити основні:

  • Анкета – заява;
  • Фото;
  • Закордонний та внутрійшній паспорт, ідентифікаційний код;
  • Страховий поліс;
  • Підтвердження заявленої мети виїзду (контракт);
  • Згода на обробку персональних даних та розписка;
  • Для неповнолітніх – дозвіл на виїзд за кордон та доручення.

Анкету можна заповнити онлайн або від руки. Бланк для заповнення доступний тут, до нього додаємо і зразок заповнення. Зверніть увагу, список хвороб в кінці анкети може змінюватись, для того попіклуйтесь про актуальну версію візової заяви. Щоб зареєструватись на співбесіду, визначте, де саме буде подача, і якщо Ви підпадаєте під категорію осіб, що подають документи через Візовий центр, то реєстрація відбувається за телефоном +38 044 3648865 або через електронну систему.  Вартість додаткових доплат представлені на сторінці. Реєстрація на співбесіду у консульстві доступна тут.

Зверніть увагу, якщо Ви подаєте документи на шенген візу, до обов’язкових документів необхідно буде додати:

  • Підтвердження наміру повернення (дані про сім’ю, майно, те, що становить цінність для заявника);
  • Квитки в обидві сторони (можна купити онлайн на нашому сайті);
  • Дані прийма.чої сторони;
  • Лист запрошення або спонсорський лист – Verpflichtungserklärung;
  • Підтвердження наявності власних фінансових коштів;
  • Підтвердження місця проживання.

Хоча для громадян України не є актуальна шенген віза, оскільки її замінив безвіз. Загалом, оформлення та перевірка документів займають від 12 до 15 тижнів (не враховуючи підготовку документів заявником). Паспорт перебуватиме в консульстві, а от документи можуть бути направлені до Німеччини на перевірку. Прибудьте на зустріч завчасно, оскільки в разі запізнення Вас можуть не впустити до проходження співбесіди, після якої зберігайте наданий баркод, який необхідно вказувати під час листування з Посольством, або в разі досилання документів. Повернення паспорту відбувається через кур’єрську службу.

На що варто звернути увагу?

Ми не будемо розписувати, як заповнити анкету, чи зареєструватись на співбесіду, оскільки система є інтуїтивно проста, і знаючи мову на базовому рівні можна самостійно зареєструватись. Анкету можна заповнити згідно зразка. Вище наведені посилання, покроково за якими можна все підготувати без сторонньої допомоги. В разі, якщо все ж таки у Вас виникнуть труднощі, то зверніться по допомогу до наших спеціалістів за контактами. Ми б хотіли звернути увагу на дрібниці, які відіграють велику роль, але досить часто клієнти, які обирають самостійну підготовку документів, не звертають на них увагу.

Отже – переклад документів. Документи повинні бути перекладені на німецьку мову церез присяжний переклад. Страховий поліс – тільки через аккредитовану компанію,  сума покриття 30000, франшиза не вище 150 Євро, а зона покриття – весь ЄС. Не забудьте роздрукувати та підписати в 2-ох екземплярах пам’ятку, відповідно до мети перебування. При подачі диплому – перевірте його в базі ANABIN, чи він признається в Німеччині. Сумма в трудовому договорі, в разі, якщо Ви подаєтесь як спеціаліст на обочу візу – повинна бути більшою від 4350 євро/місяць, 52000 в рік, а якщо віза для пошуку роботи – то заявник має представити наявні кошти на пів року, не менше ніж 1000 євро/місяць. Сертифікат знання мови не нище В1-В2, в залежності від професії, та виданий через організацію сертифіковану ALTE.

І останнє, якщо отримали відмову у візі, що обрати, апелляцію чи повторну подачу? Це залежить від причини відмови. Якщо Ви маєте змогу оновити документи, додати, доповнити, то краще оформити нову подачу. Якщо ж Ви маєте повний пакет документів, та не згідні з рішенням, і додатково маєте важелі впливу у доказах, що Вам необхілний даний виїзд – тоді сміливо подавайте апелляцію, в 90% такі справи закінчуються позитивним рішенням.

Наша компанія надає послуги з оформоення і візи Vander Elst, віза, що дає право працювати на території ЄС на підставі оформлення відрядження, через компанії, що мають партнерів в країнаї ЄС. Така віза представляє можливим роботу іноземця без дозволу на роботу, Важливим аспектом є те, що заявник повинен безпосередньо працювати в країні ЄС, з якої буде делегований у відрядження, але не довше ніж 180 днів у році, та не доше 90 днів за один виїзд. Таку візу ми оформлюємо у консульстві у Варшаві, але заявник повинен особисто приїхати на співбесіду. Термін оформоення такої візи значно коротший від оформлення в Україні, зазвичай результат є протягом тижн, а громадяни України звільнені з оплати візового збору. 

Інформація, щодо в’їзду до Німеччини осіб з України, після початку збройного конфлікту. Якщо у Вас лишились запитання, зв’яжіться з нашим представництвом, і ми обов’язково висвітлимо його в нашій статті, для майбутнього полегшення самостійного оформлення документів нашим клієнтам.