Важливо! Пенсіонерам за кордоном

Вітаємо! До нас почали надходити звернення від пенсіонерів за кордоном, з питанням: Чи дійсно можуть позбавити пенсійних виплат за відсутність пройденої ідентифікації? На жаль змушені відповісти, що така ймовірність існує, а тому радимо все ж таку ідентифікацію пройти. Така процедура була завжди, та проходила шляхом отримання пенсії у відділеннні банку/пошти/особисто через листоношу з представленням оригіналів документів. В зв’язку з обмеженнями під час пандемії, таку необхідність тимчасово скасували, та планують відновити від 31 березня 2024 року. Наразі, на сайті ПФУ є можливість пройти ідентифікацію за допомогою відеоконференцзв’язку, та стосується вона тільки осіб, що проживають на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях, згідно постанови КабМінУ від 26.02.22 №162, та особам, що мають статус ВПО та отримують пенсії у представництвах АТ “Ощадбанк” Постанова КабМінУ від 5.11.14 року № 637.

Незважаючи на те, що це постанови, та ризик скасування виплат все ж існує, і на жаль, не всім буде зручно повертатись в країну, де йдуть бойові дії, для відновлення своїх виплат. А тому, ми радимо пройти ідентифікацію за допомогою Дія.Підпис, нижче ми представили докладну відео-інструкцію, як його отримати. А далі вистачить авторизуватись на порталі Пенсійного Фонду України згідно інструкції та така ідентифікація відбудеться автоматично. Ми розуміємо, що дана процедура може бути малозрозуміла для людей похилого віку, тому радимо завчасно її пройти, щоб уникнути затримки виплат пенсій.

Зверніть увагу, існує можливість пройти таку ідентифікацію шляхом консульского обліку, процедуру запису ми представили у статті “Е-черга на запис до консульства України“. Для оформлення, в розділі “Нотаріальні послуги” обрати “Засвідчення підпису” та особисто подати наступні документи:

  • Заяву osoba-e-zhivoyu (може відрізнятися в залежності від країни місцезнаходження);
  • Оригінал та копію закордонного/внутрішнього паспорту;
  • Прописка;
  • Підтвердження проживання на території країни звернення (оригінал та копія);
  • Квитанція про сплату консульского обліку (з комісією банку).

Якщо ж маєте проблему з іншими документами, радимо ознайомитись з статтею “ВИГОТОВЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ ЗА КОРДОНОМ“. Важливо! Окремі консульскі відділи залишають за собою право вимагати додаткові документи. Якщо Ви потребуєте допомоги в організації доїзду до Консульства, скористайтесь нашим порталом інтернет продажу квитків, або, в разі питань – звертайтесь до наших представництв