Реєстрація в системі MOS та InPol
Одна з найпоширеніших причин відмови у прийнятті та розгляді заяви – це помилки у її заповненні. Зверніть увагу, наразі заповнення заяв відбувається електронно, через портал MOS, та у Мазовецькому воєводстві через систему InPol та MOS. Для можливості роботи в цих системах, необхідно зареєструватись, перейшовши за посиланням в статті. Ми не радимо заповнювати бланки вручну, оскільки в системі є можливість мінімально забезпечити себе від стандартних помилок в процесі заповнення, а пункти, що вимагають дописів – будуть зазначені в інструкції. Більш того, в системі MOS є інформаційні підказки, як правильно вносити інформацію. Отже, реєструємось:
- MOS: Всі фото взяті з порталу https://mos.cudzoziemcy.gov.pl
Так виглядає інтерфейс. Інтуїтивно просте меню, з можливістю репрезентації в зрозумій мові. Для підготовки документів, на сайті завжди можна ознайомитись з актуальною інформацією про процес подачі документів, їх перелік, переглянути адресу ужондів по воєвудствам та багато чого корисного. Після ознайомлення з інформацією, можна натиснути “заповнити внесок” або моє конто, і зареєструватись. Заповнюємо особисті дані заявника: Imię/Nazwisko – Прізвище та ім’я як в закордонному паспорті, дата народження, та стать.
Зверніть увагу, якщо заявник особа неповнолітня – автоматично у процесі реєстрації відкриються поля до заповнення стосовно опікуна. Якщо ім’я або прізвище подвійні – необхідно вписувати саме так, як зазначено в закордонному паспорті. Дані опікуна вписуються так само, згідно закордонного паспорту. Важливо! Під час рзгляду справи Ви будете зобов’язані надаті підтвердження можливості представляти інтереси неповнолітнього (Свідоцтво про народження, рішення суду тощо в перекладі на польську мову). І далі: адреса поштова, де система автоматично надасть можливість обрати вулицю, але, бувають випадки, коли у системі немає потрібної назви вулиці, тоді варто перевірити правильність написання, можливо Ви помились навіть однією літерою.
У Польщі часто букви пишуться не так як ми чуємо: українська “ш” мож бути “sz” “ś” та навіть “si”. Якщо все ж таки назви немає – натискаємо як зазначено на малюнку та вписуємо вручну. Наступні кроки можна побачити на скріншотах. На рахунок паролю – програма дає підказку: необхідно зазначити від 8 до 12 знаків, і 3 з 4 спеціальних знаків, в тому велика/мала літери, цифри, інші спец.знаки, без цього система не зареєструє. znaki specjalne). Перечитуємо регуляміни, представленні нижче, тоді зазначаємо їх галочкою – і “далі”. Введені особисті дані на цьому етапі потім можна змінити, якщо раптом знайдеться помилка.
Якщо все заповнено правильно – отримаємо такий напис: Konto użytkownika zostało utworzone. W celu ukończenia procesu rejestracji, aktywuj link przesłany na wskazany adres e-mail. Необхідно на зазначеній ел.пошті відкрити лист для підтвердження та перейти по лінку, який перенаправить до сторінки логування. Використовуючи логін і пароль, зазначені в системі, якщо все правильно зроблено, вам повинно відкрити особистий кабінет на сайті.
Інтерфейс особистого кабінету: як я вже писала, в правому верхньому кутку знаходиться посилання на сторінку коригування особистих даних, а зліва – перелік закладок, де: дані заявника – обов’язково перевірте введені дані, чи коректно відображаються, документи – тут можна буде знайте заповнениу заяву, згоди (Oświadczenia) – надані Вами згоди в процесі роботи з порталом, тут можна замінити дані для залогування, видалити свій кабінет, та вийти з системи. Практично – все інтуїтивно просто, та важливо! ретельно перевіряти внесені дані. Дана система обслуговує ужонди для подачі у всіх воєводствах Польщі, але, для Мазоветського – необхідно додати заяву з системи InPol, про яку нижче.
2. InPol. Всі фото взяті з порталу https://inpol.mazowieckie.pl/
Інпол відрізняється від МОС функціональністю, тут можна не тільки заповнити і надіслати заяву, а й додати документи до справи, написати до інспектора, котрий розглядає справу, призначити дату візиту до уженду, перевірити статус справи та ін. Більш того, при реєстрації заяви на вказаний номер телефону прийде смс, з кодом, через який можна приєднатись до InPol та перевіряти статус справи. Зверніть увагу! Нікому не давайте дані для входу до системи, інакше ви не зможете перевіряти процес та статус справи, і найголовніше – отримувати кореспонденцію: досить часто пошта губить паперові листи, але вони відображаються на порталі в особистому кабінеті.
На головній сторінці натискаємо Rejestracja, зверніть увагу, неповнолітніх заявників може приєднати особа доросла, відповідно при реєстрації необхідно подавати дані опікуна. Отже заповнюємо для повнолітнього. Особисті дані вписуємо як в закордонному паспорті, уважно внесіть номер телефону та електронну адресу, щоб можна було в разі чого відновити доступ. Також, якщо поштова адреса співпадає з фактичною – то можна скопіювати дані, але можна зазначити і іншу адресу, наприклад посередника, або людини, котра буде відслідковувати пошту та вчано подавати інформацію про нові листи. Для успішної реєстрації не забудьте зазначити ознайомлення з політикою приватності та регулямінем системи.
Інтуїтивно простий інтерфейс: червоним квадратом зазначено місце, де можна переглянути особисті дані, також їх змінити, редагувати інші пункти. Якщо заява ще не подана – то натискаємо Złoż nowy wniosek, про це детальніше в розділі Легалізація/Польща відповідно до обгрунтування мети перебування, треба обрати необхідний пункт на сторінці. Якщо ж ви вже подали заяву, варто натиснути Dodaj założoną sprawę, та згідно з інструкцією з смс встановити доступ до особистих даних у справі. Після, в розділі Sprawy будуть відображені ваші попередні заяви, якщо такі були, актуальні, та з’явиться можливість складати нові заяви, не тільки на легалізацію побиту, а й інші ужендові справи. Якщо у вас залишились питання – замовте консультацію за номером +48 574 510 611 (tel/Viber/WhatsApp).