karta pobytu tymczasowego

Тимчасовий дозвіл на проживання у Польщі для громадян з поза ЄС (для громадян третіх країн) надається в зв’язку з обраною підставою перебування, на термін від 1 до 3 років, але не менше ніж на 90 днів. Процес подачі та терміни розгляду справ відрізняються в залежності від воєводства (регіону) Польщі. У даному розділі ми спробуємо надати коротку інструкцію, керуючись нашим досвідом та законодавчими вимогами, як правильно подати документи до Уженду Воєвудського, розберемо способи подачі, вимоги до заповнення взаяви, спробуємо описати найчастіші помилки та порадити, як їх уникнути і багато іншої корисної інформації. Нагадаємо, наша компанія надає послуги з легалізації іноземців у Польщі, працюємо по всім воєводствам, та допомагаємо у ситуаціях різного ступеня складності. Деталі за телефоном +48 574 510 611 або у розділі Контакти.

Отже, щоб отримати карту побиту тимчасового необхідні: правильно заповнена польською мовою заява, підтвердження оплати держ. мита, підтвердження підстави перебування у Польщі, 4 фото, завірені копії закордонного паспорту та оригінали до затвердженя. Всі інші документи розглянуті в розділі нижче, відповідно до підстави перебування. Але для прийому та розгляду заяви є основні, ці документи, без яких заяву можуть лишити без розгляду. Звісно, є ряд інших причин, в зв’язку з якими інспектор може залишити заяву без розгляду, котрі ми теж спробуємо тут розглянути. 

Наша компанія завжди починає роботу з аналізу наявних документів нашого клієнта, що радимо зробити і вам. Ознайомитись з переліком необхідних документів можна на сторінках Ужонду Воєвудського по місцю прописки, за необхідності можна здійснити особистий візит. Також загальна інформація міститься і на порталі MOS, де можна і заповнити заву. Отже, крок 1: реєстрація на порталі для іноземців.

Крок 1: реєстрація у системі MOS та/або InPol

Заповнюючи заяву в системі МОS Ви мінімізуєте ризик зробити помилку, оскільки програма сама визначає поля до заповнення та шукає помилки. Система InPol використовується тільки у мазовецькому воєводстві, та дає змогу слідкувати за перебігом своєї спарви. 

Крок 2: Заповнюємо заяву (Wniosek) 

Детальна інструкція по заповненню заяви на отримання тимчасового дозволу на проживання. У розділі також міститься інформація та посилання по системам InPol та MOS, як там зареєструватись та принцип роботи системи. 

Як подати заяву до Уженду для розгляду (Wniosek) 

Заповнити заяву не те саме, що її надати для розгляду. Кожне воєвудство має свої правила, але ми постарались і описали основні вимоги та шляхи подачі заяв. 

Але, зверніть увагу! Інформація на сайті ужонду, на порталі чи будь-де в іншому місці – не є остаточною та регламентуючою. Процес легалізації повністью регулюється законом Польщі про іноземців, додатковими розпорядженнями та спецуставами, тому, працівники можуть не встигати оновлювати дані на такого типу інформаційних носіях. А тому, якщо Ви маєте певні сумніви, краще звернутись за консультацією до компетентних працівників.

Важливо! Не передавайте інформацію про дані входу до порталу третім особам, не дозволяйте (не підтверджуйте) заміну пошти/пароля і т.д. в особистому кабінеті. З нашого досвіду, нечесні посередники замінюють дані для входу, після чого заявник втрачає можливість спостерігати хід своєї справи особисто, стаючи “заручником” фірми-посередника.